Переглядів: 571

Звіт сільського голови про роботу виконавчого комітету за 2017 рік

15 травня 2018 року в приміщенні Будинку культури Кумейківської сільської ради відбувся звіт сільського голови перед Кумейківською громадою.
Віра Іващенко прозвітувала перед територіальною громадою про роботу депутатського корпусу та виконавчих органів ради за 2017 рік.

 

 

 

 

5 6 3 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ
сільського голови про роботу виконавчого
комітету за  2017 рік

Відповідно до положень Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації», на  Ваш  розгляд виношу  звіт сільського  голови  за  2017 рік  діяльності Кумейківської сільської ради.
Найголовнішим суб’єктом  діяльності будь – якої влади є людина з усіма її  суспільними проблемами. Саме цій меті підпорядкована  робота Кумейківської сільської ради і моя, зокрема, як голови. Тож і  основою  наших дій була  і  залишається  місцева  самоврядність.
Як і у попередні роки, робота  сільської  ради проходила у час насичений складними суспільно-політичними подіями  в  країні, непростою  соціально-економічною  ситуацією викликаною фінансово-економічною кризою, антитерористичною операцією  на сході  України.
Як  орган  місцевого  самоврядування ми  не  відступали від  зазначених законодавством принципів законності та гласності.
Вся  наша  діяльність будується планово. Головною  формою  роботи  була  і залишається сесійна діяльність. Відбулося 8 пленарних  засідань, на яких прийнято 41 рішення, та проведено12 засідань виконавчого комітету на яких прийнято 48 рішень. Прийняття  цих рішень сприяло оперативному  розгляду  питань, які  потребували  вирішення виключно  на  пленарних  засіданнях, протягом  2017 року. У центрі  уваги  знаходились і  знаходяться  питання  покращення рівня  життя  людей громади, поліпшення  фінансового  стану,  економічної  та  соціальної  політики  в територіальній громаді.
Крім цього, виконавчим апаратом відповідно до Закону України «Про звернення громадян» постійно велася робота із зверненнями громадян. Проводилися особисті прийоми громадян посадовими особами відповідно до графіків роботи. Найбільш актуальні звернення стосувалися забезпечення реалізації прав і свобод громадян, земельних відносин, питання соціального захисту, оформлення спадщини, вчинення нотаріальних дій. Всі звернення громадян уважно вивчаються, надаються відповіді або допомога у їх вирішенні, згідно чинного законодавства, приймаються відповідні рішення виконкомів чи сесій сільської ради. Жодне звернення не залишилося поза увагою, вчасно оформлені документи та надані консультації.
Графік      прийому      громадян  працівниками виконавчого апарату сільської ради чітко витримується – нарікань від жителів громади з цього приводу не надходило.
Видано довідок на прохання жителів 720 одиниць, проводилась робота щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації – звернулося 43 особи, вчинено 67 нотаріальні дії ( заповіти, дублікати заповітів, посвідчення достовірності підписів на заявах).
Призначено субсидії по твердому паливу 48 особам, по житлово-комунальним послугам – 174 особам. Оформлено пільг по твердому паливу 22 жителям, 82 державні соціальні допомоги, 10 справ до реєстру пільговиків, проведено обстеження умов проживання 26 особам для призначення субсидій
Виконкомом сільської ради проведено реєстрації народжень  5 чоловік, смертей 19 чоловік , шлюбу  1 . Видано 19 довідок на отримання одноразової допомоги на поховання.
Благоустрій населених пунктів
Сесією сільської ради затверджена  «Програма з благоустрою населених пунктів». На території села знаходиться 8 об’єктів благоустрою. Сільським бюджетом у 2017 році профінансовано на фінансування цієї Програми 39,8 тис. грн .
На території с. Кумейки організовано централізований вивіз  сміття від населення, вивезено 35 куб. м сміття, використано 7,9 тис. грн.
Протягом звітного періоду  в населеному пункті ради проведено благоустрій  кладовищ, територій установ, організацій, прилеглих територій житлових будинків громадян.
Проведено впорядкування місця захоронення побутових відходів. Протягом поточного року Черкаським районним центром зайнятості направлялись працівники  на громадські роботи із числа безробітних – 2 чоловік, що виконували роботи з благоустрою , використано 4168 грн на заробітну плату.
Утримання вулиць і доріг
Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі 27,1 км, в т.ч. доріг з твердим покриттям 15,2 км. На привелику жаль в 2017 році сільська рада немала коштів в сільському бюджеті для проведення ямкового ремонту асфальтового покриття та грейдерування грунтових доріг. Хоча в 2016 році на ремонт доріг було використано 98,9 тис грн.
В с. Кумейки в наявності 3,3 км мереж вуличного освітлення, установлено 35 світлоточок. В 2017 році на оперативне обслуговування вуличного освітлення використано 10,0 тис.грн. Проте, для нормальної роботи вуличного освітлення необхідно чотири рази на рік проводити оперативне обслуговування, тобто потрібно не менше 25,0 тис. грн.
Фінансова та бюджетна політика
Запорука успішного розвитку громади – це наповнений бюджет. Бюджет ради на 2017 рік із змінами та доповненнями затверджено в сумі 977400 грн., по спеціальному фонду – 44326 грн., по видатках  в сумі –  1549694 грн.
Протягом  бюджетного періоду до сільського бюджету по загальному фонду зараховано  980,7 тис.грн., що складає 100,3%, що на 3300 грн. більше запланованого.
Субвенції з державного бюджету отримано 478,1 тис.грн, в тому числі освітньої субвенції –  382,1 тис. грн, на культуру – 96,0 тис. грн.
Надійшли цільові фонди, перераховано ТОВ «Пономар» соціальну угоду 15,0 тис. грн. , що були використані на косметичний ремонт пам’ятника.
Видатки сільського бюджету складають в сумі 1509278 грн., в тому числі: освіта – 706217 грн., апарат – 528074 грн., благоустрій – 39843 грн, бібліотека – 29481 грн, будинок культури- 123314 грн. Перераховано субвенцію районному бюджету на фінансування пожежників, пільгове перевезення – 58180 грн, громадські роботи 4168 грн.
Хотілось би вирішити набагато більше питань, однак це залежить від можливостей бюджету. В цьому році наші можливості були обмежені. Першочерговим завданням – було покриття дефіциту бюджету, який  становив по дошкільному закладу, власних коштів вистачало для фінансування дошкільного навчального закладу «Гайок» лише на шість місяців.
Як сільський голова, зосереджую особливу увагу на наповненні бюджету (проводиться моніторинг офіційно працюючих на підприємствах підприємницької діяльності). Однак,  в першу чергу це залежить від сумління платників податку, та приведення у належний стан законодавства у сфері контролю, а особливо відповідальності.

Освіта та культура
Дошкілля- перша сходинка до школи. Дошкільний навчальний заклад ясла-садок «Гайок» перебуває на балансі Кумейківської сільської ради. Обслуговуючий персонал закладу налічує 12 осіб. Відповідно до рішення сесії Кумейківської сільської ради вартість харчування на 2017 рік однієї дитини молодшого віку  встановлено 15 гривень, старшого  21 гривні. Батьки сплачують 40% від встановленої вартості, решту фінансує Кумейківська сільська рада. Упродовж 2017 року надійшло батьківської плати 14668 грн,
Упродовж навчального року колектив дошкільного закладу цілеспрямовано та плідно працював над створенням ігрового -розвивального середовища , необхідних умов для розвитку кожної дитини, для її духовного зростання.
Протягом 2017 року ДНЗ «Гайок» тісно співпрацював із приватними підприємцями, ТОВ «Пономар», сільською радою, загальноосвітньою школою. Вихованці ДНЗ брали участь у проведенні святкових заходів, новорічного ранку, Масляної, 8 Березня та ін.
Дошкільна освіта базується на єдності соціокультурного та родинного виховання . Як приклад, батьки залучаються до проведення масових заходів, дитячих конкурсів, які організовуються в закладі, формуючи у них розуміння, що дошкільна освіта є обов’язковою первинною складовою частиною системи освіти в Україні.
На утримання Будинку культури у 2017 році використано 123314 гривень. Упродовж року проводилися святкові концерти, урочисті заходи, змістовні вечори відпочинку, організація дозвілля молоді.
В 2017 році на ХІІ міжобласному мистецько-екологічному конкурсі-фестивалі української естрадної, народної та авторської пісні «Мости над Россю», вкотре володарі Гран-прі 2016 року – фольклорно-етнографічний ансамбль «Надвечір’я» Будинку культури села Кумейки нагороджено дипломом у номінації «за кращу лірико-патріотичну пісню про малу Батьківщину»: І місце фольклорно-етнографічний ансамбль «Надвечір’я» (с. Кумейки Черкаського району).
Матеріальна база закладу культури не поліпшується роками.
Подальше життя та майбутнє нашої громади мене надзвичайно хвилює.
З початку 2017 року фінансовий стан сільської ради плачевний, недостаньо коштів на утримання закладів, що фінансуються сільською радою. Навіть те, що наші установи опалюються не природним газом , а твердим паливом, недає бажаної економії коштів. Надходжень до сільського бюджету мало, іноді неможливо своєчасно виплатити зарплату працівникам закладів.
Саме найбільше пригнічує те, що немає можливості допомогти коштами загальноосвітній школі, сільській амбулаторії, у зв’язку з проведенням реформи освіти та медицини. Не маючи достатньої матеріальної бази неможливо втілити в життя нові реформи. Та і просто надати матеріальну допомогу на лікування жителів села, та навіть людям, які опинились у скруті. Останнім часом, як часто звертаються люди про допомогу, і ми не можемо допомогти…
На майбутнє, як сільський голова, не бачу своїх власних резервів для збільшення надходжень до бюджету села. Упродовж останніх років не поліпшується матеріальна база закладів, не проводиться поточний ремонт доріг.
З вдячністю прийму від Вас поради, пропозиції, Ваше бачення у подальшій роботі сільської ради.
Хочу сьогодні подякувати народному депутату Владиславу Голубу, Володимиру Доманському, депутатам сільської, районної ради, виконавчому комітету, приватним підприємцям, вчителям, працівникам дитячого садка, амбулаторії, Будинку культури за активну участь у житті села, підтримку у вирішенні актуальних питань, пов’язаних із життям наших сіл, в плануванні бюджету та його виконанні.
Окрема подяка директору ТОВ «Пономар», який завжди реагує на наші прохання і звернення про допомогу: у розгортанні снігу, наданні бульдозеру для упорядкування сміттєзвалища, узбіччя центральної дороги, транспорту для поїздки учасників художньої самодіяльності на конкурси, обкошуванні бур’янів, надання матеріальної підтримки закладів освіти.
Я впевнена, спільними зусиллями, ми подолаємо всі негаразди і знайдемо той єдиний шлях розвитку нашої громади, який принесе нам достаток .

Дякую за увагу!
З повагою Віра Іващенко